Centrum orientace v přírodě Kladno

Pokud vás orientační sport zaujal a chtěli byste si vyzkoušet i pohyb v jiných terénech, na jiných mapách, případně se zúčastnit i nějaké dlouhodobé žebříčkové soutěže, poradíme vám, jak na to.

Další obdobné areály s pevnými kontrolami pro orientační sport

APK Kladno-Sletiště je součástí národní sítě areálů s pevnými kontrolami. Areály jsou v různých koutech ČR, některé zasahují i za hranice. Zde budou odkazy na jejich weby, kde najdete podrobnosti o terénech, mapách, atp.

  •  
  •  
  •  
  •  

Soutěže v orientačních sportech

Každý z orientačních sportů má svůj systém dlouhodobých žebříčkových soutěží a jednorázových závodů. Největší počet závodů je pochopitelně v pěším OB, který má zdaleka největší členskou základnu. Na závod v OB můžete vyrazit prakticky každý víkend, v průběhu hlavní sezóny bývá v jeden den i několik závodů v různých regionech. Informace o většině závodů v OB najdete na http://oris.orientacnisporty.cz/

 

Lyžařský orientační běh (LOB) a MTBO (orientační jízda na horském kole) jsou sporty, které se střídají podle sezóny - v zimě lyže, od jara do podzimu kolo. Každá z disciplín má vlastní pohárovou soutěž. Více na mtbo.czski-o.cz

U všech závodů platí, že pořadatel vždy vypisuje jednu či více kategorií pro příchozí závodníky. Pro účast není tudíž nutná žádná registrace v oficiálním klubu, lze prostě přijít a závodit. Je však vhodné se předem přihlásit, aby s vámi pořadatel počítal a vytiskl vám mapu. Pořadatelé sice mají vždy rezervu pro příchozí, avšak pokud je příchozích více než obvykle, může být map nedostatek.

Pokud byste chtěli závodit častěji a/nebo soutěžit v náročnějších kategoriích, vyplatí se registrace v některém z klubů. Klub vybírejte podle toho, které disciplíny provozuje, zdaleka ne všechny kluby se účastní soutěží ve OB, MTBO i LOB současně. 

Kontakty na kladenské kluby orientačních sportů najdete na naší kontaktní stránce.